Kova už ekologinius mokesčius gyvūniniams produktams

Vasario 5 d. vietinė eko-aktyvistų grupė Klimax bei mūsų Švedijos maisto ir aplinkos informacija organizavo protesto akciją prie didžiausio Švedijoje mėsos gamintojo „Scan“ ofiso Stokholme. Šiuo metu vykdome kampaniją už papildomų mokesčių įvedimą gyvūninės kilmės produktams.

Protestas
foto: Klimatet.org

Nors gyvulininkystės sektorius, anot Jungtinių Tautų ataskaitos, yra atsakingas už 18% šiltnamio efektą sukeliančių dujų (daugiau nei visas transportas!), gyvūniniams produktams Švedijoje yra taikomas tik bendras maisto produktų pridėtinės vertės mokestis: 12%. Palyginimui, benzinas Švedijoje yra apmokestinamas 150% (energijos, CO2 bei pridėtinės vertės mokesčiai).

Mokesčių mėsos pramonei didinimas yra vienas būdų mažinti mėsos suvartojimą visuomenėje. Anot Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) bei Tarpvyriausybinės klimato kaitos grupės (IPCC), o taip pat neseniai paskelbtos Greenpeace ataskaitos, mažesnis mėsos suvartojimas turėtų stiprią įtaką mažinant anglies dioksido (CO2), metano (CH4) ir kitų šiltnamio efektą sukeliančių dujų patekimą į atmosferą, bei išsaugotų milžiniškus kiekius vandens ir kitų gamtos resursų.Mėsos mokesčiai - dabar!
Užrašyta:Sustabdykite klimato chaosą / Mokestis mėsai – DABAR / Mėsa yra žalingesnė už auto pramonę / 18.0 % šiltnamio efektą sukeliančių dujų / 13,5 % šiltnamio efektą sukeliančių dujų / http://www.smmi.nu – Švedijos maisto ir aplinkos informacija


One response

  1. […] vyksta mėsos mokesčių linkme pasaulyje, o tiksliau, Švedijoje: kaip jau buvo rašyta pranešime „Kova už ekologinius mokesčius gyvūniniams produktams“, nors gyvulininkystės sektorius, anot Jungtinių Tautų ataskaitos, yra atsakingas už 18% […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: