Liepos 14 d. – „nuogas“ protestas prie Jungtinės Karalystės ambasados Vilniuje

Liepos 14 d., pirmadienį, 12 val. prie Jungtinės Karalystės ambasados Vilniuje (Antakalnio g. 2), organizacijos PETA („People for the Ethical Treatment of Animals“) nariai primins, kad „geriau jau būti nuogiems, nei su lokio kailiu“. Protestu siekiama paskatinti Jos Didenybę karalienę Elžbietą II bei Jungtinės Karalystės gynybos ministeriją atsisakyti tik dėl grožio naudojamų lokio kailio kepurių, kurias dėvi karališkoji sargyba.

Vilnius – viena iš daugelio Europos sostinių, kurias aplankys PETOS nariai šios vasaros kampanijos metu.

Gyvūnų teisių gynėjai ragina Jos Didenybę karalienę Elžbietą II bei Jungtinės Karalystės gynybos ministeriją liautis remti juodųjų lokių žudymą Kanadoje.

Išsirengdami aktyvistai parodo savo griežtą nepritarimą esamai situacijai ir siekia sustabdyti lokių persekiojimą. Vienai kepurei pagaminti reikia paaukoti mažiausiai vieno lokio gyvybę. Lokių medžioklė žiauri – prieš mirtį jie dažniausiai pašaunami keletą kartų, o tie, kuriems „pasiseka“ pabėgti – mirtinai nukraujuoja. Jeigu nušaunama motina lokė, jos jaunikliai pasmerkiami badui.


Nuotraukoje – vienas iš stambesnių Lietuvos gyvūnų teisių aktyvistų protestų prie „Nijolės kailinių“.
cc foto: Gerbk gyvūnų teises

Šiandien mes esame čia tam, kad atskleistume nuogą tiesą apie karališkosios sargybos kepurių kilmę. Jungtinės Karalystės gynybos ministerijos rankos bus suteptos krauju tol, kol lokiai bus aukojami tik dėl simbolinio aksesuaro. Yra sukurtos puikios dirbtino kailio alternatyvos“, sako PETOS padalinio Europoje (PETA Europe) kampanijos koordinatorė Lauren Bowey, ir priduria: „Tradicijos nepateisina žiaurumo“.

PETOS užsakyta apklausa parodė, kad beveik 80 proc. respondentų nesutinka, kad mokesčių mokėtojų pinigai būtų naudojami Kanados lokių žudymui bei karališkosios sargybos kepurių gamybai iš jų kailių. PETĄ palaiko ir tokios įžymybės kaip Pamela Anderson, Pink, Roger Moore, Morrissey, James Cromwell, Twiggy ir kiti. Žvaigždės pasisako už lokio kailio naudojimo kepurėms uždraudimą.

Išsamesnė informacija PETA padalinio Europoje tinklapyje UnbearableCruelty.co.uk.

Kontaktiniai asmenys:

Lauren Bowey +447890056192, el.paštas (EN)
Ieva Vaivaraitė +370 631 24448, el.paštas (LT)


cc foto: SparkyLeigh

Ieva Vaivaraitė

***

foto #1: PETA Europe

2 responses

 1. Pamela, Pink, Twiggy yra ne įžymybės, o popso glušės, kurioms gyvūnų reikalai reikalingi tik įvaizdžiui, madai ar šiaip, iš durnumo. Pasidomėk kuo apmušti jų automobilių salonai, pasidairykit po jų “naminių“ gyvūnėlių ar odinių batų kolekcijas, gal atšoks noras spekuliuoti pavardėmis. Ir gal vis tik papasakok kaip praėjo demo. Nuogumas ant Lt yra tikrai drąsu.

 2. Atgarsiai žiniasklaidoje:
  Vilniaus Diena
  L.Rytas
  Balsas
  Kauno Diena
  Vakaro Žinios

  Asmeninė nuomonė:
  PETA, aišku, malačiai, kad spaudžia karalienę, tačiau jų pamėgtas būdas daryti akcijas apsinuoginus yra kiek seksistiškas bei prilipdo klounišką etiketę ir kitiems gyvūnų teisių aktyvistams, dirbantiems GT švietimo / įstatymų keitimo srityje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: