Vegetariška mugė 2008

Ką tik praūžė didžiausia Skandinavijoje vegetariškų prekių mugė Vegomässan 2008. Viskas vyko pačiame Stokholme centre, vienos galerijos patalpose.

Lankytojų buvo tiek daug (pagal parduotų bilietų skaičių – 2500 per 8 valandas), kad nemažai jų turėjo gerą pusvalandį (ar igiau?) laukti eilėje, kad patekti į vidų.

O viduje… galima buvo pasimėgauti naujų, dar nematytų vegetariškų produktų degustacija (atrodo, kad absoliuti dauguma prekių buvo vis tik vien augalinės kilmės); ant scenos pamatyti veganus-virėjus ir jų kulinarinių gebėjimų šou, atskleidžiantį pubikai veganiškos virtuvės paslaptis; čia taip pat buvo kalbų apie laboratorijose auginamą mėsą; galima buvo taip pat gauti atsakymus į visus klausimus, pvz.,  kokius ir kada prieskonius yra geriausia naudoti vegetariško maisto ruošimo procese, kaip užsiauginti raumenis maitinantis vien augaliniu maistu, ir pan.

Be sveiko ir vegetariško maisto, ekologiškų buities ir asmeninės higienos prekių, marškinėlių ir knygų prekybininkų, mugėje taip pat buvo įsikurę informaciniai įvairių nevyriausybinių organizacijų staliukai – gyvūnų teisių bei žaliųjų aktyvistų – tad nenuostabu, kad čia žmonės galėjo gauti daug literatūros gyvūnų išnaudojimo ir etinio vegetarizmo klausimais, arba (dar kartą) išgirsti apie tai, kad gyvūninių produktų valgymas prisideda prie globalinio atšilimo daugiau negu visi lėktuvai ir automobiliai kartu sudėjus.

Šios mugės tradicija – dar visai nauja. Tačiau beveik nėra abejonių, kad kitais metais ji bus dar didesne ir dar spavingesne. Šią idėją, aišku, galima įgyvendinti ir Lietuvoje, tokių renginių labai trūksta ir apie tai jau buvo kažkiek galvota. Jei kam nors patinka ši idėja, visada galima užsiregistruoti Lietuvoje esančios gyvūnų teisių organizacijos savanoriu ir vystyti šią ar kitas idėjas, kad po metų tai virstų realybe… gal?

Daugiau nuotraukų iš renginio: štai čia bei čia.

6 responses

  1. O kaip sekas švedams rinkt parašus už mėsos mokesčius? Ar jie renka pagal panašias taisykles kaip įstatymo projekto piliečių iniciatyva Lietuvoj (ty turi surinkt numatytą kiekį per numatytą laiką)?

  2. Tie parašų rinkimo apribojimai Lietuvoje yra juokingi, tiesą pasakius: peržiūrėjus piliečių įstatymų leidybos iniciatyvų taisykles peršasi išvada, kad vyriausybė specialiai sugalvojo tokius aukštus skaičius tokiai mažai valstybei kaip Lietuva, paprasčiausiai tam, kad apsidrausti nuo piliečių sąmoningumo. Kitą vertus, įvedant naujus mokesčius jokio įstatymo keisti lyg ir nereikia, tad šios taisyklės negalioja. Švedijoj, kiek man žinoma, deadline’o mėsos mokesčių kampanijai nėra, parašai bus pateikti Parlamentui pavasarį. Šiuo metų jų yra apie 3’000 ar 4’000, 500 jų surinkti per tinklapį http://www.smmi.nu – ir 480 per šią aprašytą vegetarišką mugę, per 8 valandas. Tačiau esminė dalis yra ne parašai, manau, bet būtent politinių jėgų iniciatyvos šia linkme ir mokslininkų ataskaitos – apie tai daug šnekama, diskutuojama, apie šiuos potencialius mokesčius kas savaitę yra rašoma kur nors žiniasklaidoje. Greitai paruošiu šiokį tokį dokumentą šia tema ir įdėsiu į blogą. /Sigurdas

  3. Gal zinot, kada kita Vegomässan numatoma kur nors Švedijoj? Ten kaip tik dabar studijuoju :) Ir gal vego-batų galima nusipirkt ir kur nors kitur, ne tik tokiose mugėse? Žiema artėja…

  4. O kad reikėjo laukti tik pusvalandį, tai atrodo visai nedaug švediškais standartais. Jie mėgsta stovėti eilėse…

  5. Kita Vegomässan numatoma tik kitą rugsėjį, reikia siekti informaciją http://www.djurrattsalliansen.se/vegomassan/ puslapyje.
    O spec. veg.batų parduotuvė yra tik Gioteborge – Blue Turtle.

  6. Dėkui už info. Gaila, kad tie batai tik Gioteborge. Bandžiau ieškoti kitur, šį tą radau, tik neaišku, kiek ten batų bus:
    http://www.adecotextile.se/page.php?page=butiker

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: