Nauja vegetariška kavinė Vilniuje

Sostinėje daugėja vegetariškų kavinių skaičius: neseniai Ignoto g. 12 atsidarė sveiko maisto kavinė „Baraka“, o visai šalia jos neužilgo atsidarys panaši kavinė „Banzai“ (vietoje baro „Bruce Lee“). Daugiau vegetariškų įstaigų Lietuvoje: žr. čia.

veg-soup cc penguincakes

11 responses

 1. Nežinau, aš čia ne prieš vegetarizmą, bet kaip čia gaunasi, jog jei maitiniesi vegetariškai tai jau maitiniesi sveikai. Juki būdamas ir visaėdžiu gali puikiai maintintis sveikai. Ar aš čia kažko nesuprantu? Paaiškinkite.

 2. Rimti ilgamečiai medicininiai tyrimai parodė, kad vegetarizmas gali pratęsti gyvenimo trukmę, pagerinti sveikatą ir žymiai sumažinti vėžio, širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Plačiau apie tai žr. čia.

  Galima, aišku, daugmaž sveikai maitintis ir valgant mėsiškus produktus, tačiau dauguma raciono vis tiek turi sudaryti augaliniai produktai. Na, tarkime, sveiko maisto piramidžių pagrindą visada sudaro augaliniai produktai, o tai, kas yra jų viršuje, patariama vartoti mažiau, arba apskritai to vengti.

  Kitą vertus, ne kiekvienas vegetaras sveikai maitinasi taipogi: jei vegetaro racionas yra skurdus, lauk problemų. Tačiau jei vegetaro mityba įvairi, tai tik į naudą organizmui.

  P.S. Užeik į sveiko maisto parduotuvę, Vakaruose ar kad ir Lietuvoje: paskutinis dalykas, kurį ten pamatysi, bus mėsiški produktai (t.y. jų vargu ar pamatysi apskritai).

 3. būtinai reikės užsukti :)

 4. Šaunu, kad daugėja!

 5. skani nuotrauka! :)
  įmesiu linką į laimikį, jei nieko prieš ;)
  ir ačiū už infą apie Banzai – reikės išbandyti!

 6. […] štai įspūdžiai iš veganas.wordpress.com. Kitų įspūdžiai? :) […]

 7. Sveiki mieli tautieciai,

  Uz savaites atvykstu i Lietuva aplankyt teveliu, bet manau kad susidursiu su veganisko maitinimosi problema…Veganui gyvenanciam JAV (tai yra man) nera jokiu problemu maitintis namie ar restoranuose, bet bijau kad Lietuvoje galesiu valgyt tik kepta duona su cesnakais ir gerti alu:)
  Gal galite patart kokiose kavinese Vilniuj, Klaipedoje butu geriausia veganui? Tiesiog nenoriu dvi savaites maitintis vien tik bulvem fri ir burokeliais:)

  Aciu!

  Eva

  1. Sveika, Eva,
   na, visa info yra čia https://veganas.wordpress.com/vegan/kur-pirkt-kur-valgyt/ – kaip matai, Vilniuje yra „Baraka“ ir „Balti Drambiai“ (ten yra kiek vegetariškų, tiek veganiškų patiekalų), Klaipėdoje gi kol kas tylu, deja (verslininkai, spraga gerai investicijai!). Veganiškiausias šia prasme Lietuvos miestas yra Kaunas, ten yra vegan-restoraniukas „Morkų Šėlsmas“ bei nemažai vegetariškų vietelių.
   Gali užklausti žmonių šiame forume, gal kas nors tau ką patars.

 8. PUIKU!

 9. Aš truputį ne į temą, bet neradau, kur pasireikšti. Skiltyje “eko-produkcijos ir vegetariško maisto nuorodos“ pasigedau vienos parduotuvės. Vilniaus Akropolyje yra įsikūrusi “Ekostudija“.

 10. Jau atnaujinta. Jie taip pat yra VCUP bei Šiauliuose.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: