Eko-švietimo žingsneliai Lietuvoje

Delionės paveikslėliai

Lietuvos pradinukus jau greitai pasieks pirmasis žaidimas, kurį žaisdami vaikai lengvai išmoks rūšiuoti buityje susidarančias atliekas. Iš perdirbto popieriaus pagamintą asociacijų dėlionę sudaro 66 paveikslėliai, kuriuose pavaizduotos buitinės atliekos ir rūšiavimo konteineriai. Žaidėjo tikslas – prie konteinerio paveikslėlio priskirti tik į jį metamos buitinės atliekos paveikslėlį. Pavyzdžiui: vaikas turi konteinerio stiklui paveikslėlį. Prie jo jis gali prijungti tik dvi detales, kuriose pavaizduotos į stiklo konteinerį metamos atliekos: stiklainis ir sulčių buteliukai.

„Išmokti gyventi darnoje su aplinka kai tau trisdešimt gana sunku. Rūšiuoti atliekas, tausoti aplinką, būti atsakingu vartotoju ar juolab gamintoju reikia įprasti. Lengviau vaikystėje išmokti, nei vėliau keisti įpročius. Susiformavęs žaidžiant įprotis nesukelia jokių priverstinio elgesio neigiamų emocijų,“ – sako Gamintojų Importuotojų Asociacijos (GIA) direktorius Audrius Puškorius.

Kovo pabaigoje žaidimas „Kaip teisingai rūšiuoti?“, kurį sukūrė komunikacijų agentūra „Bendravimo formos“,  bus išplatintas 1000-tyje Lietuvos mokyklų. Dėliodami asociacijų dėlionę vaikai mokysis ne tik kaip teisingai rūšiuti, bet ir kaip taupyti. „Metas išmokti patiems ir išmokyti vaikus, jog taupome ne tik įsukdami energiją taupančią lemputę. Pakuočių atliekų rūšiavimas – taip pat taupymas. Popierių, plastiką, stiklą atskyrus nuo bendro atliekų srauto, surinkus ir perdirbus naudosime ne vieną kartą. Taip sutaupysime gamtinius išteklius,“ – sako vieno iš projekto partnerių, VšĮ „Žaliasis taškas“ direktorius Gintaras Varnas.

***

Informacija bei iliustracija: „Bendravimo formos“.

3 responses

  1. Laibai dziugu, kad zmones pagaliau samoninigeja , ir pradeda suprasti, kaip svarbu issaugoti Zeme, kurioje mes gyvename. Istikruju jau dabar internete yra labai fainas internetinis puslapis waikuciams, kur ivarus zaidimai jie taip pat mokomi rusiuoti siuksles. tai http://www.eko.mokinukai.lt apsilankykit :)

  2. O gal šį žaidimą bus galima ir nusipirkti? Turiu mažą brolį, tai kai būsiu Lietuvoje, jam paieškočiau.

  3. Džiugu, kad tiek daug eko iniciatyvų. Mes irgi šiuo tikslu sukūrėme internetinį eko žaidimą „Rūšiuok“. Mielai kviečiame visus išbandyti: http://www.rusiuok.galvokzaliai.lt/

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: