Žalioji paieškos sistema Growyn (beta)

GrowynŠvedijos eko-aktyvizmas yra vienas diversiškiausių ir įgaunančių pačias įvairiausias formas: štai visai neseniai pasirodė žaliosios paieškos sistemos „Growyn“ beta versija – paprasta dviejų aplinkosaugai neabejingų žmonių iniciatyva. Growyn yra nepelno siekianti organizacija visus uždirbtus pinigus dovanojanti įvairiems su aplinkos saugojimu susijusiems projektams. Growyn naudotojai gali tikėtis tokių pačių gerų rezultatų ieškant informacijos internete kaip ir naudojantis Google ar Yahoo paieškos sistemomis – didžiausias skirtumas yra tas, kad naudojantis Growyn internautai paremia žalią (kol kas?) mūsų planetą.

Dauguma mūsų nori padėti sukurti darnią ir saugią ateitį, bet kiek iš tikrųjų yra tokių, kurie aktyviai įsitraukia į aplinkosaugines veiklas, kad ir kaip aktualias šiandien? Tačiau eko-sąmoningas žmogus – nebūtinai tas, kuris tampa eko-aktyvistu ir kas savaitę dalyvauja protestuose. Maži bet atkaklūs eko-žingsneliai, kad ir kokie paprasti jie būtų, gali turėti didesnį pozityvų potencialą negu karštligiškas aktyvizmas, kuris kartais atgrasina kitus nuo žaliųjų tikslų. Išmokyti rūšiuoti – žingsnelis vienas (Lietuvoje kol kas 85 procentai antrinių žaliavų keliauja ne į perdirbimo įmones, o į sąvartynus), susitvarkyti savo mitybą – žingsnelis kitas, paprastus produktus pakeisti ekologiškais arba aplinkosaugai nepavojingais – žingsnelis trečias, mažiau pirkti apskritai – ketvirtas, riboti keliones automobiliu ir lėktuvais – penktas, ir t.t. Ir štai, kadangi Internetas užima nemažai vietos mūsų gyvenime, galima ir juo naudotis taip, kad kuo daugiau naudos būtų visam tam, kas mus supa. Tad Growyn potencialiai ir yra vienas iš tų žingsnelių, kurių taip reikia mūsų gyvenime eko(-loginės/-nominės?) krizės laikais.

Kaip Growyn padeda pasauliui? Ši paieškos sistema leidžia visiems naudotojams prisidėti finansiškai prie aplinkos gerinimo… nemokant nė cento. Viskas, ką reikia daryti, tai naudotis Growyn vietoj kitų paieškos sistemų. Reikalas tas, kad visi pinigai, kuriuos Growyn gauna per reklamines nuorodas (arba tiksliau „gaus“, jei šiam projektui pavyks įsivažiuoti), skiriami įvairiems eko-projektams.

Informacijos paieškos srityje sukasi dideli pinigai. Mes norime dalį tų pinigų nukreipti į aplinkos apsaugos ir subalansuotos plėtros projektus, – sako viena iš steigėjų Kurdi Rad. – Visi žino, kad egzistuoja klimato kaitos grėsmė ir kitos rimtos aplinkosauginės problemos. Jūs galite pirkti ekologiškus produktus, galite imtis savo pačių eko-iniciatyvų… tačiau mes manome, kad panašios iniciatyvos Internete kol kas nėra – todėl mes ir pradėjome Growyn.

Į kokius projektus Growyn nukreipia surinktas lėšas, aprašyta jų puslapyje. Tiesa, beta versija yra tik švedų kalba – palinkėkime jiems sėkmės įsivažiuojant?

Patarimas: Kad jau rytoj nepamirštumėte apie Growyn, galite growyn.com padaryti savo standartiniu naršyklės puslapiu arba standartine paieškos sistema.

3 responses

  1. Išbandžiau jau, veikia puikiai, įsidėjau į home puslapį, ir dabar naudoju, jeigu tik refleksiškai neįkalu adreso juostelėj google. Šaunus dalykas :)

  2. visai nieko, youtube search’as geresnis nei paciam youtube. Tiesa ieskant lietuvisku puslapiu ne taip gerai gaunas kaip tarkim su google.lt . Reik tiketis, kad projektas plesis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: