Partizaninis sodininkavimas

GG logoPrieš kelias dienas perskaičiau straipsniuką „Ozone“ apie partizaninį sodininkavimą ir pagalvojau „Kodėl gi ne?“.

Idėja: sodinti gėles, medžius ar net daržoves viešose apleistose tau nepriklausančiose miesto erdvėse.

Kodėl: pagražink savo aplinką, išgauk praeivių šypseną, ugdyk žmonių pilietiškumą, išnaudok apleistus miesto žemės lopinėlius.

Kada: naktį niekam nematant arba organizuojant akcijas (galbūt susitarus su savivaldybe?).

Kaip:

1. rask kokį apleistą kampelį mieste, numindytą skiriamąją juostą tarp gatvių, mažą lopinėlį žemės prie tavo namų/darbo ar kitą žemės lopinėlį;

2. paberk kokių gėlių sėklų, įkišk tulpės/narcizo svogūnėlį ar kokio medelio atžalą (galima paberti sėklų tiesiog einant ar važiuojant dviračiu pro šalį).

3. prižiūrėk tą vietą (gali prireikti bent jau palaistyti) ir lauk rezultatų – ar ne smagu bus, kai pavasarį išlįs tulpės žiedas ar vasaros vidury savo geltoną galvą iškels saulėgrąža?

Viskas paprasta! Kas prisijungsit?

Susijusios nuorodos:
* Partizaninio sodininkavimo bendruomenės visame pasaulyje svetainė ir forumas
* Partizaninio sodininkavimo grupės ir puslapiai facebook tinkle.

Toronte, Kanadoje, galima rasti ir štai tokių stebuklų, turinčių tikslą įkvėpti žmones kurti daugiau žalių erdvių.

Toronte, Kanadoje, galima rasti ir štai tokių stebuklų, turinčių tikslą įkvėpti žmones kurti daugiau žalių erdvių.

Tekstas pirmą kartą spausdintas: http://vita.gamtoj.com/gamta/partizaninis-sodininkavimas

***

logo: cc vanessa.harden
foto: cc Shira Golding

14 responses

 1. Prie savo namu (daugiabucio namo) partizaniskai uzsiimu gelininkyste. Ir ka, dziaugiuosi geliu ziedais, kol kokie vandalai tu ziedu nenuskina ir neisrauna…. :( Neuzaugo musu visuomene iki geliu prie gatves…

 2. Nuostabi idėja :) O visuomenė užaugs iki gėlių prie gatvės tuomet, kai tai taps įprastu dalyku :) Dėkui – mielai prisijungiu :)

 3. Bernardas... | Atsakyti

  buvau pries pora metu pavasari pilna kiema aplink savo daugiabuti seklu pribarstes… deja niekas neisdygo… bet reik nenuleist ranku:)

 4. jėga idėja. o ką rudenį sėt/sodint galima? :))

  beje, prie mano daugiabučių tai irgi išlaužytų turbūt (jei net laiptinėj padėtas gėles nušvilpia… :))

 5. partizaniškai laiptinėj vis padedu vazonų su gėlėm.išvagia. pabandysiu kur nors pasėt ką nors.gal neišvogs?

 6. Rudenį galima sodinti kai kurias svogūnines gėles – tulpes, narcizus, frezijas.. O pavasarį tas, kurios iš sėklų dygsta. Nuskins ar ne – bandyti verta :) , tikrai nuostabi idėja :)
  O laiptinėse vazonines gėles nušvilpia dažnai dėl to, kad galvoja, kad jas išmeta tokiu būdu :)
  Dar, sakyčiau, pas mus menkai žmonės balkonuose gėles augina.. Juk taip gražu, ir galima nuo ankstyvo pavasario: pradėti našlaitėmis, o paskui petunijomis ar svyrančiomis pelargonijomis iki vėlyvo rudens..

 7. Man patiko :) Tikrai patriotiškas tikslas, mes už žaliuosius, už motinos žemės išgelbėjimą! :)

 8. Nu ne vazonų dėliojimo ‘savo’ laiptinėje čia idėja :)) Prieš 20m., kai buvau dar moksleivis, prie 9-aukščio Kaune pasodinau sidabrines dygiasias egles. Tai jas prieš kelis metus per Kalėdas irgi iškirto.. Bet užaugo kiti medžiai :))
  Gal darom tai, kas gražu – šiaip sau, neskaičiuojant, ir ne prie savo namų :)) Gal kada mūsų budulių Lietuva bent šiukšlins mažiau, tą matydama…
  Kt. pavasarį kas norit, atvarykit plėst Kūdrų parko ąžuolyno prie Tymo turgaus! 3-ais metais (po to, kai pasodinome pirmus ąžuolus) jau ir savivaldybė žolę pradėjo ten tarp medukų pjaut, ir kažkokia kt. chebra (įsteigus kokią tai VŠĮ) medžių prisodino(!!!)..
  Gal kas turit naujų idėjų?

 9. aš tai visai prisidėčiau prie tų ąžuolų sodinimo. jei ką, by_the_way215@yahoo.com .

 10. […] nukniauktas iš čia) […]

 11. pameginkit i dirva primesti be rupesciu auganciu geliu seklu. Kazkada taip man nutiko su medatkom… niekas ten ju nenori rauti, o jei ir israuna tai ne visas, nes ju daug labai ,,.. labai greit jos dauginas ir isaugina daug seklu. beje, jos vaistines.labai ilgai zydi…iki salnu… na kai jau auga tai auga kaip piktzoles. taciau labai grazu…

 12. Praeitą vasarą ir rudenį aš ir turėjau planą chuliganą. Prisodinau prie namų (daugiabučio) gėlių. Tai kaip ėjo “drambliai“, kaip darė takus taip ir niekas nepasikeitė. Lyg tų gėlių nebūtų. Ir tvorele bandžiau apsaugoti. Ir juostomis. Randi išvartyta, išdraskyta ir tiek. Tai vis guosdavau save, kad taip dramblių sindromą bandau panaikinti. Šiemet jau nusipirkau sėklyčių: rasakilų, žilių, katžolės. Bandysiu toliau kariauti. Iš mamos daržų atsivešių didesnių gėlių, gal labiau bus pastebimos. ;-) Gal dar kas iš po žiemos išlys. Bus matyt. Įspūdžiai vėliau. Pavasaryje. Svarbu nepasiduoti.

 13. sveiki, ar vis dar dalyvaujate partizaninėje sodininkystėje? kaip tik artėja guerrilla gardening tulpių sodinimo diena – spalio 10. klausiu nes paskutinis įrašas šia tema – prieš 2 metus (:

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: