Patarimai gyvenantiems prie miško

Renkantis namo vietą, kiekvienas iš mūsų atsižvelgia į tam tikrus kriterijus, kurie mums atrodo svarbiausi. Vieniems tai susisiekimas. Kitiems sklypo dydis ar net kaimynystė. Bet kokiu atveju, galima drąsiai teigti, jog vis daugiau žmonių siekia pabėgti nuo miesto šurmulio ir apsigyventi arčiau gamtos. Namas prie miško yra išties neįtikėtinas pasirinkimas,  tačiau kaip ir bet kokioje kitoje situacijoje, yra savi privalumai bei trūkumai. Galbūt žodis „trūkumai“ kiek per stiprus, tačiau iššūkių gyvenant tokioje vietovėje tikrai sulauksite. Tam, jog galėtumėte žinoti, ko laukti ir kaip su jais tvarkytis – mūsų patarimai jums.

Pirmasis dalykas, kuris be galo svarbus – apsisaugojimas nuo erkių. Taip taip, gyvendami netoli miško, gamtos apsuptyje, jūs esate padidintoje rizikos zonoje ir erkės įkandimas gali būti itin dažnas reiškinys. Jei nenorite rizikuoti savo bei šeimos narių sveikata, erkiu naikinimas yra būtent tai, ko jums reikia. Tai vienintelis saugus ir efektyvus sprendimas, kurio rezultatais džiaugsitės ne vienerius metus. Pamirškite įvairius tepalus, purškalus ar liaudies išminties siūlomus metodus. Erkiu naikinimas yra paprasta ir efektyvi procedūra, tad pasinaudokite ja.

Kitas aspektas – saugumas. Šioje vietoje turime omenyje namo teritorijos saugumą nuo pašalinių asmenų. Gyvenant prie miško tiesiog būtina turėti tvorą, o galbūt net ir kameras, kurios padėtų stebėti erdvę. Miškuose vaikšto ne tik mėgstantys gamtą žmonės, tad tam, jog nereiktų spėlioti, priimkite atitinkamus sprendimus, kurie leis saugiai ir ramiai gyventi savo namuose.

Jei miškas, prie kurio gyvenate ar planuojate gyventi nėra vien spygliuočių – lapai jums bus tikras iššūkis. Galbūt kai kuriems iš jūsų rudeninių lapų grebojimas ir skamba romantiškai, tačiau tai daryti ko ne kasdien mėnesį bei kasmet – tikrai vargina. Šią problemą galima lengvai išspręsti be didelių išlaidų, skirtų įmonių paslaugoms. Investuokite į lapų pūtimo/surinkimo aparatą ir visus šiuos darbus atliksite gerokai lengviau ir greičiau. Būkite tikri, jog tai bus viena iš vertingiausių jūsų investicijų, skirtų namo priežiūrai.

Na ir galiausiai – stogo priežiūra. Tiems, kas nėra gyvenę prie miško, nė nesuvokiama, kiek daug priežiūros reikalauja tokioje vietoje esantis namo stogas. Ant jo nuolatos kaupiasi lapai, spygliai, medžių šakelės, o galiausiai ima dygti ir samanos. Latakus valyti, gyvenant tokioje vietoje, reikia bent kelis kartus per sezoną, o stogą – dar dažniau. Jei nenorite, jog stogo priežiūra jums taptų itin nemaloniu darbu, investuokite į aukšto slėgio valymo aparatą, kuris pasitarnaus ne tik namo stogo, latakų priežiūrai, bet tuo pačiu galėsite greitai ir lengvai nuvalyti kiemo trinkeles. Taigi, vienu šūviu nušausite du zuikius. Pasinaudokite šiais patarimais ir gyvenimas gamtoje jums atrodys pats geriausias pasirinkimas gyvenime.