Seno namo renovacijos – į ką svarbu atkreipti dėmesį

Dauguma šeimų svajoja apie gyvenimą nuosavame name ir tai suprantama, mat šis pasirinkimas turi begales privalumų. Šalia miesto esančiuose užmiesčiuose kuriasi naujų gyvenamųjų namų kvartalai, tačiau tikrai ne visi gali sau leisti ten gyventi, o galbūt ir visai nenori. Būtent dėl šios priežastis vertėtų nepamiršti galimybės įsigyti senesnį namą ir jį atnaujinti pagal savo poreikius. Taip taip, tai būtų tam tikras projektas, tačiau jei esate nagingi, turite artimus gimines ar draugus, kurie galėtų prisidėti, tai jums sutaupytų išties nemažą sumą pinigų. Visgi, kad ir kaip puikiai visa tai skambėtų, senesni namai gali turėti ir tam tikrų problemų, kurias reikia spręsti greitai ir efektyviai. Tik tai užtikrina, jog su nesklandumais nesusidursite ateityje. Kokios pagrindinės problemos ir jų šalinimo būdai? Apie tai plačiau ir pakalbėkime.

Pradėsime nuo namo pamatų, juk tai viena iš svarbiausių statinio vietų, kuri užtikrina visą saugumą. Kai kurie iš mūsų to nė nežino., tačiau bėgant metams namo pamatai gali suskilinėti ar net suvaikščioti, na o tai ima kelti grėsmę. Pastebėjus įtrūkimus reikėtų iš karto kreiptis į specialistus ir pasidomėti tuo, ką siūlo torkretavimas. Tai paslauga, kai galima užpildyti pamatų įtrūkimus ir sutvirtinti pamatus, kas yra išties neįtikėtina. Ne veltui torkretavimas tampa viena iš populiariausių statybų sektoriaus paslaugų, kai kalbame apie renovacijas ir pastatų atnaujinimus. Kita sritis, kuriai reikia skirti nemažai dėmesio – namo stogas. Jei atliksite visus remonto darbus ir tik tada sužinosite, jog po didesnės liūties bėga per namo stogą – visas darbas bei investicijos nueis veltui. Taigi, pasikvieskite su stogais dirbantį meistrą ar įmonę ir paprašykite jų įvertinti esamą situaciją. Taip bus aiškiau nuo ko pradėti ir kam skirti daugiausiai dėmesio. Na ir galiausiai – vidinės namo sistemos. Tai gan bendras išsireiškimas, tačiau kitaip to ir neįvardinsi. Jums reikia patikrinti elektros sistemą, kanalizaciją, vandentiekį ir įsitikinti, jog viskas veikia taip, kaip turėtų. Jei reikia pakeisti kelis vamzdžius ar laidus, tai tikrai ne problema ir geriau tai padaryti prieš visus kitus apdailos darbus, kurie vėliau galėtų tam sutrukdyti.

Nors daugelis svajojate statyti namą, tai ne visada geriausias pasirinkimas. Kartais toje vietoje, kur norite gyventi, laisvų sklypų tiesiog nėra. Na o kartais seno na o pirkimas ir atnaujinimas gali būt gerokai finansiškai palankesnis ir vienintelė jūsų galimybė gyventi nuosavame name. Nepaisant to, dėl ko renkatės būtent tokį variantą, jums reikia pasirūpinti techninėmis ir svarbiausiomis namo atnaujinimo dalimis. Net neabejokite ir kreipkitės į geriausius savo srities specialistus tam, jog pasiektumėte norimus rezultatus. Mūsų išvardintos sritys turėtų sulaukti daugiau dėmesio bei jūsų investicijų, tad nuo to ir pradėkite.