Ką teigia valstybinės institucijos apie vegetarizmą?

JAV

Department of Health and Human Services („Sveikatos apsaugos ir socialinių paslaugų departamento“) kas penkerius metus leidžiamas leidinys „Dietary Guidelines for Americans“ („Mitybos gairės amerikiečiams“, naujausia 2010 m. versija):

 • pateikiami pilnavertę mityba užtikrinantys patarimai vegetarams ir veganams;
 • vegetariško tipo mityba įvertinta kaip sveikesnė nei tipiška visavalgiška;
 • teigiama, kad vegetariško tipo mityba yra sveika, tačiau siekiant jos pilnavertiškumo gali būti reikalingas papildų naudojimas (kaip kad vitamino B12 veganams).

Anglija (Jungtinė Karalystė)

National Health Service („Valstybinės sveikatos tarnyba“) priklausantis visuomenės sveikatos švietimo puslapis NHS Choices:

 • vegetariška ir veganiška mityba tinkama visiems žmonėms, nepriklausomai nuo jų amžiaus;
 • pateikiami pilnavertės vegetariškos ir veganiškos mitybos patarimai ir dažniausiai užduodami klausimai bei atsakymai į juos.

Vokietija

Bundesministerium für Gesundheit („Federalinė sveikatos ministerija“) oficialiame puslapyje informacijos apie vegetarizmą ir veganizmą nėra pateikiama. Atskiras straipsnis yra publikuotas ministerijai priklausančiame Bundeszentrale für gesundheitliche Aufklärung („Federalinis sveikatos švietimo centras“) puslapyje, skirtame vaikų sveikatai. Jame teigiama, kad tinkamai suplanuotas vegetarizmas yra tinkamas vaikams, tačiau nerekomenduojama rinktis veganiškos mitybos.

Šveicarija

Bundesamt für Gesundheit („Sveikatos ministerija“) 2012 m. ataskaita apie vegetarišką mitybą:

 • įvairi vegetariška ir veganiška mityba gali užtikrinti reikiamų maistinių medžiagų gavimą;
 • būtinas kruopštesnis tokios mitybos planavimas tam tikrais gyvenimo etapais (vaikystėje, nėštumo metu ir kt.)

Švedija

Livsmedelsverket („Nacionalinė Švedijos maisto administracija“) savo puslapyje teigia, kad vegetariška ir vegetariška mityba tinkama tiek suaugusiems, tiek vaikams, tačiau reikalauja kruopštesnio planavimo. Taip pat pateikiamas maistinių medžiagų, į kurias reikėtų atkreipti dėmesį, sąrašas.

Latvija

Reaguodama į nevyriausybinės organizacijos prašymą, Veselības ministrija („Sveikatos ministerija“) 2007 m. išleido pranešimą nr. V-01-20fiz-14/1308, kuriame teigė, kad vegetariška ir veganiška mityba gali užtikrinti visų reikiamų maistinių medžiagų gavimą. Šis pranešimas nėra skelbiamas ministerijos tinklapyje, tačiau apie jį buvo pranešę keli naujienų puslapiai, kaip kad delfi.lv.

Kanada

Health Canada („Kanados Sveikatos ministerija“) leidžiamos mitybos gairės Canada’s Food Guide („Kanados maisto gidas“):

 • vegetarizmas (atskirai nėra išskiriamas veganizmas) įvardinamas kaip sveika mityba;
 • pateikiamos galimos mėsos ir pieno alternatyvos bei pavyzdinis dienos meniu.

Australija

National Health and Medical Research Council („Valstybinė sveikatos ir medicinos tyrimų taryba“) leidinio Dietary Guidelines for all Australians („Mitybos gairės visiems australams“) naujausioje 2003 m. versijoje:

  • teigia, kad subalansuota vegetariška (įskaitant ir veganišką) mityba gali užtikrinti reikiamų maistinių medžiagų gavimą;
  • patvirtinam, kad nemažai tyrimų yra parodę teigiamą vegetariškos mitybos poveikį sveikatai;
  • pateikia teisingos vegetariškos mitybos patarimus, perspėja atkreipti didesnį dėmesį į pakankamą vitamino B12, cinko, geležies gavimą.

Slovakija

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky („Slovakijos respublikos visuomenės sveikatos biuras“) savo interneto svenatinėje teigia:

 • kruopščiai suplanuota vegetariška mityba (įtraukiant kiaušinius ir pieno produktus) gali būti sveika tiek suaugusiems, tiek vaikams;
 • veganiška mityba negali užtikrinti pakankamo maistinių medžiagų gavimo;
 • vegetariška mityba padeda sumažinti širdies, kraujagyslių ligų, vėžio ir diabeto riziką.